فورتی نت | Fortinet

فعالیت شرکت فورتی نت ارائه محصولات امنیتی یکپارچه و گسترده در حوزه زیرساخت فناوری اطلاعات می باشد. در طیف گسترده محصولات این شرکت، فایروال فورتی گیت (Fortigate) جز مرکزی و هسته اصلی چهارچوب امنیتی شرکت فورتی نت می باشد که مجموعه ای از امکانات مدیریتی امنیت شبکه را برای مدیران سازمان ها فراهم آورده است. با استفاده از این امکانات مدیران شبکه جهت کنترل ترافیک، اعمال سیاست های امنیتی ، اتصال از راه دور، مدیریت کاربران داخلی و خارجی و … عملا به هیچ نرم افزار جانبی نیازی نخواهند داشت.

فورتی گیت | Fortigate

 شرکت فورتی نت با معرفی فایروال فورتی گیت (Fortigate Firewall) که جزو هسته مرکزی و  چارچوب اصلی  امنیتی شرکت فورتی نت می باشد، مجموعه ای از امکانات مدیریتی امنیت شبکه را برای مدیران فراهم آورده است. با استقاده از این امکانات مدیران شبکه جهت کنترل ترافیک، اعمال سیاست های امنیتی ، اتصال از راه دور، مدیریت کاربران داخلی و خارجی و … عملا به هیچ نرم افزار جانبی نیازی نخواهند داشت.

مدیریت یکپارچه تهدید UTM ، یک راه حل جامع در امنیت شبکه می باشد.کمپانی فورتی نت اولین تجهیزات امنیتی Unified Threat Management  را در سال 2002 با نام فورتی گیت (Fortigate) عرضه نمود. از سال 2004 به صورت رسمی به عنوان یک راه حل دفاع در مقابل تهدیدات شبکه برای سازمان ها شناخته شد. UTM  ها دارای ویژگی های آنتی ویروس، ضدر هرزنامه، جلوگیری از نفوذ شبکه، متعادل کردن بار، راه حل جلوگیری از دست دادن داده می باشد. شرکت فورتی نت بر اساس گزارشات گارتنر در سال 2017 و در طی هشت سال به عنوان پیشتاز در ارائه UTM  معرفی شده است.مشخصات کلی   FortiGate UTM به شرح زیر می باشد:

  • دفاع چند لایه امنیتی بر علیه انواع حملات در شبکه های کامپیوتری
  • استفاده از پردازنده اختصاصی جهت تسریع پردازش بر روی ترافیک عبوری
  • سریع ترین موتور پردازش ترافیک SSL جهت تشخیص حملات و ترافیک خطرناک در بسته های رمز نگاری شده
  • مرکز کنترل مجتمع جهت کنترل، نظارت و پیکربندی در کل شبکه
  • برنده ده ها عنوان بهترین فایروال سخت افزاری از مراجع معتبر
  • استقاده از فناوری های اختصاصی مثل Deep Flow و VDOM و …

تقسیم بندی محصولات فورتی گیت

شرکت فورتی نت، فایروال های فورتی گیت را در سه بخش اصلی زیر طبقه بندی میکند.

۱- گروه Entry-Level

۲- گروه Mid-Range

۳-گروه High-End

 

فهرست