کف کاذب اتاق سرور

انواع خدمات اتاق سرور و نصب کف کاذب

کف کاذب

کف کاذب کاربردهای فراوانی دارد و می توان از آن در فضاهای مختلف دیگر مانند ادارات یا محیط های آزمایشگاهی و موارد دیگر استفاده کرد. یکی از کاربردهای آن استفاده از کف کاذب در اتاق سرور، مراکز مخابراتی و مراکز داده می باشد.
اگر جزئیات زیرساخت فیزیکی مرکز داده را بررسی کنید، می بینید که تمام زیرساخت ها دارای کف کاذب هستند که باعث می شود کف بالاتر از حد معمول باشد. به طور کلی با توجه به ایجاد فضای بین سطحی می توان فضای کافی برای نصب و راه اندازی کابل های ارتباطی برای مراکز داده و اتاق سرور ایجاد کرد. کف کاذب به راحتی می تواند فضای لازم را برای انتقال هوای سرد به تمام قفسه ها فراهم کند. طبق استانداردهای منتشر شده، کف باید چندین سانتی متر باشد، بنابراین در طراحی مرکز داده، اساس طراحی، قرار دادن چند سانتی متر فضا در زیر مرکز داده است.

انواع کف کاذب عبارتند از:

1- طبقه برای پوشش ساختمان

• قابلیت تحمل یک ساعت در شرایط آتش سوزی بدون ریزش و تولید دود و گازهای سمی و خفه کننده.
• قابلیت تحمل بارهای دینامیکی متمرکز و ناهماهنگی حدود یک تن در هر کاشی.
• قابلیت تحمل بارهای ساکن حداقل با ضریب طراحی 2
• آنتی استاتیک مناسب برای مراکز کامپیوتری.

2- کف مخصوص انتقال آب‌های سطحی، خاک و ماسه

• مقاوم در برابر شرایط فضای آزاد و قابلیت نصب در سطوح سیمانی
• مقاوم در برابر اشعه UV
• مقاوم در برابر پیری (خستگی)
• مقاوم در برابر مواد اسیدی و قلیایی
• مقاومت عالی در برابر رطوبت

3- کف مخصوص نصب گرمایش از کف و کاهش رطوبت

• یک ماده عایق
• مقاومت در برابر رطوبت و مواد شوینده خاک
• مقاومت در برابر آفات

4- کف ها برای طراحی خانه مهم هستند

• مقاومت در برابر بارهای زندگی
• مقاومت سایشی عالی و مناسب برای استفاده در مناطق پرتردد
• حفاظت از آنچه مناسب است
• ضد الکتریسیته ساکن
• صحبت كردن.

کف اتاق سرور کاذب در حال حاضر مزایایی مانند مدیریت ایمن رایانه ها و کابل ها، توانایی توزیع بارهای سنگین و البته انعطاف پذیری را ارائه می دهد. از همان ابتدا کف کاذب مخصوص اتاق سرور طراحی شد و هنوز روش جایگزینی برای آنها وجود ندارد. اتاق های کامپیوتر و سرور باید به طور موثر برق را در رک ها، کابل های داده و سیستم های خنک کننده مانند هوا و آب توزیع کنند.
از دیگر مزایای استفاده از کف کاذب می توان به قابلیت ترکیب طراحی برای صرفه جویی در مصرف انرژی و سازگاری با محیط اشاره کرد. این سیستم همچنین امکان ایجاد تغییرات تکنولوژیکی در آینده را به راحتی فراهم می کند. وجود یک زمین کاذب می تواند به تکنسین ها توانایی ایجاد روش های خنک کننده مختلف را بدهد. خنک کاری هیدرولیکی یکی از این راه حل هاست. امکان جدا کردن آسان کابل ها و آزادی قطع و وصل کابل ها در هر زمان بخشی از مزایای داشتن زمین کاذب در مرکز داده یا اتاق سرور است.

طبقات مرتفع اتاق سرور برای اهداف زیر توسعه یافته اند:

سیستم توزیع جریان هوا موثر
وزنه های سنگین را به طور مساوی تقسیم کنید
بررسی و پشتیبانی خط داده
بررسی و مدیریت آسان کابل های برق
ایجاد محیطی امن برای پرسنل این بخش
انعطاف پذیری

ارزیابی و انتخاب طبقه اشتباه برای اتاق سرور مستلزم در نظر گرفتن متغیرهای زیادی است. برای دسترسی آسان، کف به پنل هایی نیاز دارد که به راحتی جابجا شوند تا به کابل ها و سیستم خنک کننده و برق زیر آن دسترسی داشته باشید. از آنجایی که قفسه‌ها در اتاق‌های سرور هر سال سنگین‌تر می‌شوند، طراحی‌های طبقه مرتفع اتاق سرور نیاز به استحکام و استحکام زیرساخت‌های رشته‌ای بر روی تخته‌هایی دارند که فقط روی پایه‌های ستون در گوشه‌ها قفل می‌شوند.

انواع کف کاذب

کف کاذب آلومینیومی

کف کاذب آلومینیومی یکی از پرکاربردترین انواع کف کاذب در کشور می باشد که با توجه به نوع خاص ساخت این نوع کف کاذب، این محصول دارای مقاومت بالایی بوده و فشارهای بالایی را تحمل می کند. کف کاذب آلومینیومی با وزن کمتر نسبت به سایر انواع کف کاذب کاربردی تر است. این نوع کف کاذب به دلیل وجود آلومینیوم در تولیدشان در برابر رطوبت مقاومت بیشتری دارند. ظرافت و زیبایی، وزن سبک، تنوع در طراحی و امکان بازیافت از ویژگی های اصلی کف کاذب آلومینیومی است.
کف کاذب آلومینیومی به دلیل استفاده از فلز در برابر آتش مقاوم بوده و احتمال زنگ زدگی یا اکسید شدن در اثر رطوبت بسیار کم است. به دلیل روش مونتاژ این نوع کف کاذب و عدم وجود پیچ ​​و مهره، از یکپارچگی بیشتر و استحکام و استحکام بیشتری برخوردار است.

کف کاذب فولادی

نوع دیگری از کفپوش های کاذب مورد استفاده در اتاق های سرور و مراکز داده، کفپوش فولادی است. معمولا باید بر اساس خصوصیات کلی خانه و با توجه به نیاز خود از این نوع استفاده کنیم. یکی از ویژگی های این نوع اتاق سرور تقلبی قیمت کمتر نسبت به انواع مشابه می باشد. ظرفیت بار بالای این کف کاذب از مزایای آن است.
با توجه به ظرفیت باربری فولاد، این نوع کف باید در مناطق پرتردد و مکان هایی که کف نیاز به حمل بارهای بیشتری دارد مانند دفاتر، تردد مراکز تجاری و اتاق های سوئیچینگ مخابرات استفاده شود.
پوشش ضد الکتریسیته ساکن در این نوع کفپوش ها باعث کاهش الکتریسیته ساکن در سطح و افزایش حفاظت از وسایل الکترونیکی می شود.
نگهداری از این نوع کف کاذب آسان بوده و نسبت به تجهیزات فولادی عمر بیشتری دارد.

روکش کف کاذب

نوع پوشش کف کاذب به سفارش مشتری و منطقه ای که کف کاذب در آن استفاده می شود بستگی دارد، به عنوان مثال در مناطقی مانند اتاق سرور و اتاق کنترل، باید از کفپوش های آنتی استاتیک استفاده کنید، دو نوع از انواع متداول بیش از. از کفپوش ها می توان برای کفپوش های HPL روکش شده و کفپوش های با روکش PVC استفاده کرد.

نکاتی در انتخاب کیفیت کف کاذب :

– یک کف جعلی خوب نادرست است که تحت آن انتظارات مشتریان خود را برآورده می کند و حداقل استاندارد مربوطه را ارائه می دهد. (از این استانداردها می توانیم به 7 ، UNI-10466 و NASA-10275 مراجعه کنیم.)

– در طبقه های کاذب مورد استفاده برای اتاق ها ، بهتر است توجه داشته باشید که آیا به درستی با خواص لازم برای شرایط آتش سوزی و هر یک از اجزای زیر کاشی در صورت بروز آتش سوزی حداقل برای یک ساعت روبرو شده است. مکانیک خود را حفظ کنید. همچنین ، کف ، سیم های چسب و پلاستیکی باعث ایجاد گازهای سمی و دود غلیظ نمی شوند.

در اصل ، در سالن هایی که دارای درب ورودی و خروجی هستند ، این خصوصاً حساس است زیرا پایه های کف کاذب که روی آن کابل های الکتریکی نصب شده اند نباید ذوب شوند یا در آتش قرار بگیرند.

عدم تحقق این درخواست ، مسیر تخلیه سالن را مسدود می کند و به دلیل خطاهای ساختمانی در مهندسی ، تلفات انسانی ایجاد می کند. البته این سؤال در مورد کفهای مورد استفاده برای انتقال آب سطحی یا در فضای باز مطرح نمی شود ، اما در این موارد ، برای رطوبت و مقاومت شیمیایی ، برعکس ، فضای بسته بهتر از بسترهای پلاستیکی است و ثانیاً ، شما نیاز به استفاده از بسترهای آلومینیومی با پوشش آنودایز شده و رنگ الکترواستاتیک یا فولاد ضد زنگ.

– هنگام استفاده از کفهای جعلی در مکانهایی که نیاز به حرکت مداوم کاشی های کف جعلی وجود دارد ، بهتر است از انواع مختلفی استفاده کنید که دارای ابعاد کالیبره شده باشند (از همه جهت پردازش می شوند) و مجهز به تسمه های پلاستیکی کج شده اند تا به راحتی همه کاشی ها را جابجا کنند. قابل جابجایی و تعویض است.

– در سالن هایی که تجهیزات سرور نصب شده و روش تهویه آن از زیر کف کاذب است.بهتر است برای جلوگیری از خروج باد سرد از درزها و ایجاد مزاحمت برای پرسنل سایت و همچنین محافظت از تاسیسات ضروری در برابر پاشیدن مایعات لباسشویی از انواعی استفاده شود که به خوبی آب بندی و ضد آب باشند.

– در صورتی که محل نصب کف کاذب از شهرهای جنوبی یا شمالی کشور با رطوبت بسیار بالا باشد، لازم است تا حد امکان از آلومینیوم یا فولاد گالوانیزه بودن پایه اطمینان حاصل شود، بنابراین گالوانیزه فرآیند پس از عمل آوری مکانیکی پایه انجام می شود و در این موارد استفاده از مهره های فولادی منجر به تثبیت آنها به محور پایه می شود، توصیه می شود از روش های حفاظت کاتدی مناسب استفاده شود.

اما در هر صورت مراقب باشید از فضای زیر کف مصنوعی برای تهویه تجهیزات حساس کامپیوتری یا الکترونیکی استفاده نکنید، از پایه های آلومینیومی، فولاد ضد زنگ یا پایه روی پوشش داده شده با رنگ اپوکسی استفاده نکنید، زیرا فلز روی از سطح جدا می شود. فولاد. اصول اولیه نفوذ این ذرات رسانا به مدارهای الکترونیکی در درازمدت برای کاربر مشکلات زیادی ایجاد می کند.

انواع کفپوش کاذب شامل کف کاذب فولادی، کف کاذب آلومینیومی، کف کاذب سنگی، کف کاذب شیشه ای و کف کاذب چوبی می باشد.

فهرست