تجهیزات شبکه

خرید تجهیزات شبکه

شرکت توسعه نگار فرنام تامین کننده طیف وسیعی از تجهیزات شبکه پسیو و اکتیو شامل کابل های مسی، فیبر نوری و ترانک MPO، ، انواع ترانکینگ، سوکت، پریز، با استفاده از برند های مطرح (سیمون،نگزنس،هایپرلاین،لگراند) legrand , hyperline ,Nexans , Siemon در بخش پسیو و تامین کننده  بزرگ سرورها و استوریج‌های HP Server & Storage ، سرورهای DELL، کلیه تجهیزات شبکه با  انواع برند از جمله برند سیسکو ،دل، هایپرلاین، نگزنس، دوربین‌های مداربسته با برندهای HIKVISION و DAHUA ، تجهیزات سالن کنفرانس با برندهای DIS و BEYERDYNAMIC و … در بخش اکتیو می باشد.

برخی از خدمات این شرکت در زمینه تامین و فروش تجهیزات شبکه

فروش انواع کابل شبکه و لوازم جانبی شبکه های کامپیوتری

فروش انواع تجهیزات شبکه فعال اعم از مودم، روتر، سوئیچ، فایروال و ….
واردات کالاهای شبکه با توجه به نیاز پروژه
گارانتی محصولات ارائه شده توسط شرکت توسعه نگار فرنام
ارائه خدمات پس از فروش.

کابل شبکه

می توان گفت کابل شبکه یکی از مهم ترین اجزای بستر شبکه است که با کیفیت تجهیزات شبکه به طرق مختلف می توان از آن اطمینان حاصل کرد. خدمات و خدمات شبکه مانند اشتراک فایل، دسترسی به اینترنت و غیره. از طریق زیرساخت شبکه شامل سوئیچ ها، روترها و کابل های شبکه منتقل می شود.

پچ کورد یا کابل شبکه را می توان به عنوان کابل کواکسیال، فیبر نوری و جفت پیچ خورده استفاده کرد. البته امروزه درصد استفاده از کابل های (Coaxial) به میزان قابل توجهی کاهش یافته است و فیبر نوری برای شبکه های بزرگ و گاهی برای شبکه های کوچک استفاده می شود. کابل پیچ خورده به دلیل هزینه کم می تواند برای مصارف خانگی نیز استفاده شود. طبقه بندی کابل های شبکه به شرح زیر است: Cat3، Cat5، Cat6، Cat7. مدل های Cat6 و Cat7 نسبت به مدل های دیگر نرخ انتقال و پهنای باند بالاتری دارند.

برخی از تجهیزات شبکه

سوئیچ ، روتر و سرور

سوئیچ ها یکی از وسایل مهمی هستند که در شبکه های کامپیوتری برای اتصال نقاط شبکه یا دستگاه های شبکه مورد استفاده قرار می گیرند. این اصطلاح معمولاً به یک دستگاه چند پورت اشاره دارد که پردازش و انتقال داده را در لایه دوم مدل اتصال سیستم های باز انجام می دهد. سوئیچ هایی که معمولاً پردازش را در لایه سوم یا بالاتر انجام می دهند، اغلب سوئیچ های چند لایه یا سوئیچ های لایه 3 نامیده می شوند.

در یک شبکه کامپیوتری که چندین کامپیوتر قصد تبادل اطلاعات را دارند، یک سوئیچ و یک هاب ضروری است، اما این دو با هم تفاوت دارند. در هاب بسته ها را بر اساس آدرس مک ارسال می کردید اما در ولی در سوئیچ ها اطلاعات توسط Destination ip ارسال می‌شوند، یکی از نقاط ضعف هاب ها امکان Collision و تصادم اطلاعات بود که پس از نصب سوئیچ ها از بین رفت. 

مزایای استفاده از سوئیچ (Switch)

این به ما امکان می دهد بین ده ها و گاهی صدها دستگاه به طور مستقیم و هوشمند ارتباط برقرار کنیم.
امکان برقراری ارتباط با سرعت زیاد را فراهم می کند
امکان نظارت و مدیریت عملکرد کاربر را فراهم می کند
امکان کنترل پهنای باند مورد استفاده کاربران را فراهم می کند
این امکان را فراهم می کند که شبکه را به بخش های کوچکتر تقسیم کند و مشخص کند که افراد چگونه می توانند به بخش های مختلف دسترسی داشته باشند.

روتر یا مسیریاب در شبکه (Router)

روتر زمانی استفاده می شود که می خواهید اطلاعات بین دو یا چند شبکه مبادله کنید. در واقع روتر با داشتن آدرس شما می تواند بسته های شما را از شبکه داخلی به شبکه خارجی ارسال کند. یک روتر در یک شبکه می تواند به عنوان یک رابط در نظر گرفته شود، برای مثال وقتی در گوگل جستجو می کنید، روتر اطلاعات شما را به سرورهای گوگل می فرستد. به طور کلی می توان کار اصلی روتر را تبادل اطلاعات بین دو شبکه دانست که از نظر منطقی قابل مشاهده نیست.

اکسس پوینت (Access point)

اگر به یک اکسس پوینت به روشی ساده معنی کنیم،می توانیم آن را نقطه انتقال و یا نقطه دسترسی بدون سیم معنی کنیم.  Access point  ها در شبکه های بی سیم و Wireless مورد استفاده قرار می گیرند. در اکسس پوینت های قدیمی و ابتدایی حداکثر 10 تا 20 کلاینت مجاز اتصال و برقراری ارتباط با یکدیگر هستند در حالی که در مدل های جدید این تعداد به 255 کلاینت افزایش یافته است. اساساً وظیفه یک اکسس پوینت به عبارت ساده مانند آنتنی است که دستگاه های بی سیم برای برقراری ارتباط با دستگاه ها ,و دستگاه های دیگر باید به آن متصل شوند.

فایروال

امنیت اطلاعات در یک شبکه برای شرکت ها و سازمان ها بسیار مهم است. فایروال ها را می توان به صورت سخت افزار یا نرم افزار در شبکه شما قرار داد و به عنوان یک فیلتر برای جلوگیری از نفوذ بدافزارها و ویروس ها به شبکه شما عمل کرد. فایروال های نرم افزاری که در قالب نرم افزارهای کاربردی به فروش می رسند. فایروال های سخت افزاری قدرتمندتر از فایروال های نرم افزاری و در عین حال گران تر هستند.

فهرست