راهکارها

راهکارها و خدمات تخصصی

خدمات مشاوره ای و راهکارهای تخصصی در پروژه های حوزه IT شرکت توسعه نگار فرنام در قالب  سرویس های زیر طبقه بندی شده است. خدمات استاندارد سازی اتاق سرور، مانیتورینگ شبکه، مجازی سازی ،پشتیبانی گیری و بکاپ و خدمات نگهداری شبکه و … از جمله خدمات تخصصی قابل ارائه توسط شرکت توسعه نگار فرنام می باشد. تلاش ما بر این است تا بتوانیم خدمات با کیفیت توسط متخصصان با تجربه این حوزه را ارائه نماییم.

استاندارد سازی اتاق سرور

1. استاندارد سازی اتاق سرور

مجموعه فعالیت های شرکت توسعه نگار فرنام در مبحث استاندارد سازی اتاق سرور شامل دو بخش می باشد. بخش اول مربوط به شرکت ها و سازمان هایی است که قصد احداث اتاق سرور بصورت صفر تا صد را دارند، یا قرار است جابجایی از ساختمانی به ساختمان دیگر صورت گیرد. بخش دوم هم زمانی اتفاق می افتد که شرکت یا سازمانی قبلا محلی را به منظور اتاق سرور در نظر گرفته است و حال بدلیل توسعه نیاز به استانداردسازی و یا بازبینی مجدد می باشد.

Solutions

2. مجازی سازی

بطور کلی استفاده از منابع سخت افزاری شامل CPU, RAM,NIC,HDD و … یک سیستم کامپیوتری برای راه اندازی و میزبانی یک سیستم عامل دیگر، مجازی سازی نام دارد. در واقع مجازی سازی به روند ایجاد یک نمایش مجازی یا نرم افزاری از یک سخت افزار اطلاق می شود. مجازی سازی می تواند درلایه های Application ها، سرورها، استوریج و شبکه انجام شود و مجازی سازی به عنوان تنها راه قطعی کاهش هزینه های IT و بالا بردن بهره وری در همه مقیاس ها معرفی می شود.

solutions

3. مانیتورینگ شبکه

یکی از دغدغه های همیشگی مدیران شبکه، انتخاب نرم افزار مناسب برای مانتیورینگ شبکه می باشد. نصب و پیکربندی نرم افزارهای مختلف مانیتورینگ شبکه و تست آنها، نیاز به زمان، آموزش، مقایسه و نهایتا امکان نتیجه گیری از بررسی عملکرد را دارد. ما در شرکت فرنام، به منظور حل این مشکل، اقدام به ارائه خدمات جامع مانیتورینگ شبکه  به کمک چند نرم افزار نموده ایم. در ادامه به معرفی این نرم افزارها میپردازیم.

4. پشتیبان گیری

بکاپ گیری به کپی و آرشیو فایلهای فیزیکی، مجازی یا پایگاه داده در محیطی دیگر برای حفاظت در صورت خرابی تجهیزات، اتفاقات غیر قابل پیش بینی نظیر آتش سوزی و … اشاره میکند. انتخاب راهکار بکاپ گیری بستگی به مقیاس مجموعه،حجم اطلاعات، محاسبات و آنالیز داده ها، بستر فیزیکی یا مجازی و پارامترهای دیگری دارد که قبل از تعیین استراتژی مناسب وکارآمد تک تک موارد توسط تیم مجرب مورد بررسی قرار گیرد.

Solutions

5. نگهداری شبکه

در راستای پاسخگویی به نیاز سازمان ها به منظور پشتیبانی و نگهداری سیستم های کامپیوتری و تجهیزات شبکه و برون سپاری فعالیت ها ، شرح فعالیتهای شرکت فرنام در قالب “قرارداهای پشتیبانی شبکه” به شرح زیر تقدیم حضور میگردد. تامین نیروی متخصص به تفکیک حوزه های مختلف شبکه، کاهش هزینه های استخدام نیرو( از قبیل حقوق، بیمه، مالیات، پاداش آخر سال و …)، کاهش میزان قطعی شبکه و رفع ایرادات در کمترن زمان، پیشگیری از خرابی تجهیزات با انجام بازدیدهای دوره ای، افزایش بازده مجموعه و … از جمله مزیت های قرارداهای پشتیبانی شبکه می باشد.

فهرست